Ana sayfa

FUJI PRECISION CO.,LTD Kalite kontrol

Ben sohbet şimdi
qc profili

Asansör İmalatında Kalite Kontrol

Asansör büyük ölçekli bir Mekatronik ekipmanıdır ve çalışma sırasında emniyetinin farklı bağlantılarda güvence altına alınması gerekir. Asansör toplu teslimata ait olduğu için, diğer ürünler olarak fabrikadan çıkamaz, bu nedenle sınırlı ekipman koşullarına ve boş alana ihtiyaç duyar.

Montaj testleri iç ortamda yapılır. Sevgili tarafından üretilmesi gereken bu tür asansör parçaları sabit kalitede olmalıdır. Buna dayanarak, yazar

Malzeme dışı tedarik, kendi kendine parça işleme, dış işleme ve sevkiyat kontrolünden uzun yıllara dayanan temel kalite kontrol tecrübesiyle birleşiyor. Bu yazıda, asansör üretim sürecinde kalite kontrolü üzerine bir dizi analiz yapılmıştır.

Anahtar kelimeler: asansör; imalat; kalite kontrol

Asansör, elektrik motorlarıyla çalışır ve çok katlı binalarda yolcu veya kargo taşımacılığı için kutu vinçler ile donatılmıştır. Belirtilen zemine hizmet vermek

Sabit kaldırma ekipmanı. Asansör üretim sürecinin kalite kontrolünün, kaynakların etkin kullanımı temelinde açık bir hedefi olmalıdır.

Tüm asansör üretim süreci yönetilir ve kontrol edilir. Hedef ihtiyaçları karşılamak için, asansör üretim sürecinin kalitesini geliştirmek gerekir.

Kontrol. Yazarın pratik deneyimine dayanarak, bu makale bazı görüşler öne sürmektedir.

Satın Alma Bağlantısında Kalite Kontrol

Ürün kalitesindeki gölgenin boyutuna göre, malzeme farklı türlere ayrılabilir, genellikle güvenlik bileşenleri A'dır. Önemli kategori B ve genel kategori C'dir. Bunlar arasında, A sınıfının gölge yönü asansöre malzeme çok yönlüdür, ki bu güvenilir olabilir. Ek olarak, güvenlik ve ilgili performans etkilenir; B sınıfı malzemeler esas olarak frekans dönüştürücüler, bilgisayar kartları ve kontrol kutularını içerir. onaylı Kalifiye Tedarikçiler Listesinden satın alınabilir. Farklı tipte malzemelerle birleşen tedarikçileri, özel muayene süreci geliştirirler.

Malzeme temini

A Sınıfı malzemelerin alımı için, Satın Alma Departmanı raporlama ve inceleme sürecinde onlar için test raporu sunmalı ve Kalite Kontrol Departmanı da onlara test raporu sunmalıdır.

% 100 68 oranında tam kontrol yapılmalıdır. Muayene sürecinde, ürün modeli parametrelerinin gereksinimleri karşılayıp karşılamadığı ve ürünlerin ünlü yerler ve ilgi çekici yerler olup olmadığına odaklanılmalıdır.

Fabrika tarihi ve fabrika numarası gibi bilgiler, Malzeme Giriş Denetimi Kaydı'na girilmelidir. Muayene işlemi ve ürünler için teknik gereklilik yoktur.

Paralel olarak satın alınan parçalar beklenmedik şekilde kullanılmamasını ve satın alınmamasını önlemek için izole edilmiş olarak işaretlenmeli ve işaretlenmelidir. Personel, malları kendilerine iade edecektir.

Kategori C Maddeleri ile Satın Alma

Kategori C ve Kategori C maddeleri belirli bir orana göre örneklenmeli ve malzeme alım kontrol kriterlerine göre kontrol edilmelidir.

Denetim sürecinde uygun olmayan bir ürün bulunursa, derhal izole edilmeli ve kalite denetçisinin "uygun olmayan ürün" İşlem Listesini doldurması gerektiği açıkça belirtilmelidir.

Asansör Şantiye Güvenliği ve Kalite Yönetim Sistemi

Asansör inşaat projelerinin emniyet ve kalite yönetimini güçlendirmek, güvenlik ve kalite kontrol noktalarını sıkı bir şekilde kavramak için özel formülasyonlar yapılmıştır.

Kurulum, güvenlik ve kalite yönetim sistemi aşağıdaki gibidir

1. Şantiyeye giren tüm personel kişisel işçi koruma malzemelerini doğru kullanmalıdır.

2. Yeni personel, inşaat alanına girmeden önce ilgili formaliteleri gözden geçirmelidir.

3. Sahaya girdikten sonra kuyu salonu kapıları inşaattan önce iyi korunabilir.

4. Emniyet kask ve emniyet kemeri iyi inşaatlarda doğru şekilde takılmalıdır.

5. Şaft konstrüksiyonu yalınayak veya terlik yapılmamalıdır.

6. Asansör Şantiye Güvenliği ve Kalite Yönetim Sistemi

Sarhoş işi yasaklamak için.

7. Emniyet kemeri kaldırma ekipmanı kullanılması kesinlikle yasaktır.

8. Salonun kapısının anahtarının şahit olmadan kendisine verilmesi kesinlikle yasaktır.

9. Depoda yangın koruma tesisleri bulunmalıdır. Kabloları ayırt etmeksizin çekmek ve elektrikli soba ve ısıtıcı kullanmak kesinlikle yasaktır.

10. Asansörün yapımı sırasında, asansör kabin tavanındaki inşaat personelinin sayısı 4'ü geçmemelidir.

11. İskele çalışırken, güvenlik ağları gerektiği gibi kurulmalıdır.

12. Güvenlik personeli güvenlik manşonları giymelidir. Siteden ayrılırlarsa, geçici olarak sorumlu olacak diğer personeli görevlendirmeleri gerekir.

13. Açık kutu ürünleri rastgele istiflenmemelidir. Depoya giren mallar düzgünce yerleştirilmeli, depoyu temiz ve dumansız tutmalıdır.

14. Tüm elektrikli parçalar su geçirmez ve neme karşı dayanıklı olmalıdır.

15. Makine dairesi kılavuz tekerleği, sedan koltuk tavanı ve karşı ağırlık anti-ip tekerleği kuru bir pozisyonda yerleştirilmeli ve yağmur geçirmez önlemler alınmalıdır.

16. Kılavuz raylar düzgünce istiflenir ve korunur.

17. Depo kapıları, kabin kapıları ve otomobil panelleri depoda istiflenemediğinde, yüzey korunmalıdır.

18. Üst milin iskelesinin montajı güvenlik ve sağlamlık gerekliliklerini karşılar.

19. Ağır bloğu, güçlü ve güçlü bir tel veya çelik halatla tekrar koruyun. Ağır blokların sayısı için elektrik sağlanmalıdır

Merdiven kaymaz. (Otomobil yükünün en az% 60.9'u)

20. Arka hız sınırlayıcı, emniyet kelepçesi bağlantı deneyi etkili, elektrik şalteri etkili.

21. Ön tampon takılı ve yakıt doldurulmuş olmalıdır.

22. Şaryo yapımı sırasında sedan arabanın üstüne veya altına inşa edilen iskele korunmalıdır.

23. EMU’dan sonra, makine dairesini acil durdurma, hız sınırlayıcı ve araç tavan durdurma anahtarlarına bağlamak mümkün değildir.

Yerinde kalite yönetim sistemi

(1) Kalite hedef asansör kurulumu tek bir kabul geçişi sağlar ve yüksek kaliteli projeler için çaba gösterir.

(2) Kalite Güvence Önlemleri, kurulum kalitesinin sadece mühendislik kalitesine değil aynı zamanda çalışma kalitesine de işaret ettiğini belirtir; ve mühendislik kalitesi montajı ifade eder.

Ekipman normal şekilde kurulabilir ve çalıştırılabilir. İşin kalitesi, bir işletmenin liderliği, yönetimi ve üretim teknolojisi anlamına gelir.

Hizmet kalitesi. Projenin kalitesini sağlamak için öncelikle liderliği ve yönetimi güçlendirmeli, kalite yönetimi organizasyonunu oluşturmalı ve iyileştirmeliyiz.

Eğitim ve propaganda çalışması oluşturmak ve güçlendirmek.

1. İnşaata başlamadan önce çizimleri ve saha koşullarını, kurulum için gerekli ekipman ve malzemelerin muayenesini ve vicdani açık kutu çalışmalarını bilir.

2. Kurulum ve medeni inşaatı sağlamak için ilgili şantiye sistemini sıkı bir şekilde uygulayın.

3. Kurulumdan önce, kalifiye olmayan parçaların tüm makineye yüklenmesini önlemek için her bir parçanın kalitesi kontrol edilmelidir.

4. Denetim sisteminin iyileştirilmesi, kurulum ekibi her gün "İnşaat Süreci Kaydı" ve "Günlük İş Günlüğü" içeriğini ciddiyetle tamamlar.

Etkinlik, şirketin düzenli denetim.

5. Devlet ve şirketler tarafından ilan edilen çeşitli ilgili düzenlemeler.

6. Kabul sistemini kesinlikle uygulayın, muayene sonuçlarını ayrıntılı bir şekilde kaydedin ve tamamlanmış asansörün kalitesini değerlendirin.

7. Düzenli muayene için kurulum aletleri, vasıfsız aletler için kullanılmayacaktır. Aynı zamanda, ekibin ve denetim personelinin takım konfigürasyon model sistemi de birleşik değişiklik olacaktır.

8. Her çalışma prosedürünün denetimini dikkatli bir şekilde yapın ve iyi bir şekilde kaydedin.

9. Kurulum kalite kabul akış şeması (sonraki sayfaya bakınız)

Muayene ve kabul için hazırlık

Kabul etmeden önce kontrol et

Düzeltici önlemler alın

Kurulum uygulamak

belirlemek

Yeterlilik Belgesi Verilmesi

İletişim bilgileri
FUJI PRECISION CO.,LTD

İlgili kişi: Ms. Anna

Tel: 0086-13371881261

Faks: 86-512-344880

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)